موتور جستجو چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟
این ها برخی از سئوالات کاربران هستن ما در این مقاله قصد دارم بیشتر درموردش باهم صحبت کنیم و اون رو بررسی کنیم ،

اینکه چطور میتونید جایگاه خودتون رو با استفاده از سایتتون به بالاترین رنک ممکن توی گوگل بیارید .

سلام به همگی من میلاد اخوان هستم از شرکت سارین وب و امروز میخوام در مورد اینکه موتور جستجو چیست

و چه کاربردی دارن باشما صحبت کنم در ادامه همراه ما باشید .

موتور جستجو چیست

یک موتور جستجو چجوری میتونه از بین هزاران سایت پاسخ خوب و کامل رو به کاربر نمایش بده ؟ و اون رو پیدا بکنه ؟

همین شد که این موتورهای جستجو یک سری قوانین و الگوریتم هارو پیدا کردن و ساختن برای خودشون که وب سایت ها اگر بر اساس اون قوانین سایت های خودشون رو تنظیم و طراحی کنند

و مطالب خودشون رو داخل سایت بذارن اونا میفهمیدن بهترین پاسخ هست و به کاربر نمایش میدادند. همینجا بود که سئو به وجود آمد .

سئو مخفف کلمه Search Engine Optimization است و به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو است

یعنی شما هر چیزی که داخل صفحات سایتتون هست نوشته فیلم عکس و چیزهای دیگرو میاییم بهینه می کنیم

تا موتورهای جستجو بهتر بفهمند تا داخل صفحه شما چه چیزی هست و پاسخ کدام سوال کاربر هست .

سئوالی که اینجا پیش می آید این هست که :

که ما چه کاری باید انجام دهیم تا موتور های جستجو بفهمند که بهترین پاسخ داخل سایت ما وجو داره ؟

در پاسخ باید بگوییم که :
باید به موتورهای جستجو بفهمانیم که داریم درباره چه چیزی صحبت می کنیم .

و لازمه ی این کار این است که اون عبارت و یا اینکه اون موضوعی که دارین درموردش صحبت میکنید . داخل متنتون وجود داشته باشه.

برای مثال : اگر ما داریم راجع به آموزش سئو صحبت می کنیم و مقاله ای رو تنظیم کردیم که تحت عنوان آموزش سئو هست

خب این آموزش سئو باید داخل متنمون باشه و از اون استفاده کنید و موضوع صفحه هم آموزش سئو باشه
در گذشته سایتمون رو فقط برای موتور های جستجو سئو میکردیم ولی درحال حاضر اینجوری نیست

و باید ما بتوانیم سئوالات کاربر رو جواب بدیم و باید او چیزی که کاربر میخواد رو بهش نمایش بدیم .

فرض کنید کاربری به دنبال خرید لباس مردانه هست و توی موتورهای جستجو سرچ میکنه خرید لباس مردانه ما یک صفحه ای داخل سایتمون داریم

که در باره لباس مردانه صحبت کردیم که لباس مردانه چه انواعی داره چه مدل هایی داره و این مسائل
خب این در اصل نیاز کاربر رو برطرف نمیکنه چون کاربر ما دنبال خرید لباس مردانه است.
و وقتی وارد صفحه ما میشه جنسی برای خرید پیدا نمیکنه.
یک سری محتوا و مطالب میبینه و وارد سایت های دیگه میشه اینجا موتورهای جستجو میفهمند که ما سوال کاربرمون رو به خوبی پاسخ ندادیم

و همین مسئله باعث افت رتبه ی ما در موتورهای جستجو میشه

توی این مقاله سعی کردم به زبون ساده براتون تشریح کنم که وظیفه موتور های جستجو چی هست و چه کاربرد های دارن . اگه به این مبحث علاقه داری،

مطالب ما رو دنبال کن تا تا بیشتر درموردش باهات حرف بزنیم اگه این مطلب برات مفید بود :

اونو با دوستات به اشتراک بزار و هر سئوالی دارین توی کامنت برامون بزار تا توی اولین فرصت جوابشو بهت بدیم.

موتور جستجو چیست و چه کاربردی دارد

در این شرایط کرونایی به مشتریان خود تخصص یاد بدهید !

عنوان دومین مطلب آزمایشی من

جستجو ,رو ,هست ,موتور ,کاربر ,موتورهای ,موتورهای جستجو ,لباس مردانه ,موتور جستجو ,آموزش سئو ,جستجو چیست

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

من نی ام شاکی روایت میکنم... کتاب حسابداری و کنترلهای مالی دولتی باباجانی طراحی سایت شامپوی گانودرما پتروسا خرید طلایی مد و پوشاک محمدرضا احمدی بیانیه های یک کروکودیل خوشحال کران